07. 09. 2022   10:46

Taekwon-do ITF

MORAVIA OPEN 22. 10. 2015

MORAVIA OPEN 2015

V Ostravě proběhlo 17. – 18.10.2015 MISTROVSTVÍ MORAVY. Akce se zúčastnilo 389 závodníků z Polska, Slovinska, Slovenska, Maďarska, Bosny a Hercegoviny a České republiky.

Za náš oddíl přijelo soutěžit sedm závodníků:

Cholenský Marek, Cholenský Petr, Hrazdil Dominik, Cholenská Anna, Hvězdová Pavla, Kokášová Veronika a Hvězda Martin.

Všichni prošli prvními koly a někteří se dostali i dál. V opravdu velké konkurenci se podařilo dosáhnout i na medaile.

Mareček Cholenský si vybojoval v sestavách v kategorii žluté pásky a vyšší bronzovou medaili.

Pája Hvězdová v sestavách I.Dan dosáhla na stříbrnou příčku a ve sportovním boji do 64kg svou urputností nedala nikomu šanci a zaslouženě ji na krku skončila zlatá medaile.

Kokinka Kokášová se v sestavách I.Dan umístila na skvělém druhém místě, ve sportovním boji si sáhla na poslední zbytky sil a v infarktových zápasech nakonec skončila na třetím místě. Tady bylo vidět, že Koki není žádný flegmatik. Perličkou ovšem byly opět speciální techniky, kde Koki nenašla přemožitelku a se čtyřmi skočenými technikami ze čtyř, jsme se všichni mohli radovat z její zlaté medaile.

Závody byly tentokrát poměrně dost náročné na čas a mé veliké díky patří Martinovi Hvězdovi za rozhodování na ringu 4. Skoro v kuse rozhodoval spolu s ostatními rozhodčími několik mnoho hodin a druhý den si jen odskočil vyhrát sestavy v prvních danech a opět se vrátil k rozhodování.

Nemalé poděkování ovšem patří i velice trpělivým rodičům. Moc děkuji za váš čas a trpělivost.

Gratulace patří všem našim soutěžícím. Někdo sice medaili neměl, ale dali jste do toho úplně všechno a to je nejdůležitější.

Děkuji moc a těším se na další výlet za zkušenostmi v TKD.