Hwa-Rang International Takwon-do Federation
ENGLISH VERSION (anglická verze stránek) Dnes je čtvrtek, 18. srpna 2022
nepřihlášený uživatel — registrace
MENU
WEB
Poslední aktualizace:
31. 08. 2020   09:12

Taekwon-do ITF

 

Vítejte na oficiálních stránkách školy Taekwon-Do ITF Hwa-Rang, která je členem Českého svazu Taekwon-Do ITF a Mezinárodní Federace Taekwon-Do (ITF) a patří mezi nejstarší školy Taekwon-Do ITF u nás.

Naleznete zde základní informace, jako rozpis tréninků, náborové informace nebo kontakt na vedení školy, ale také něco z historie a samozřejmě aktuality související s činností naší školy.

  Začátek tréninků 31. 08. 2020  

Na Praze 5 je nábor a začátek tréninků od 2. 9. 2020 v 17:00. V Týnci nad Sázavou od 3. 9. 2020 v 15:30.

více »
autor: Vašek 
  Začátek tréninků 05. 09. 2019  

Tréninky v Praze na ZŠ Weberova začínají v pondělí 9. 9. V Týnci nad Sázavou na ZŠ Komenského v úterý 10. 9. od 17:00.

více »
autor: Vašek 
  NÁBOR 21. 08. 2017  

NÁBOR NOÝCH ČLENŮ 5.9. OD 17.00H NA ZŠ BENEŚOVKÁ, TÝNEC N/SÁZAVOU A 7.9. OD 15.30H NA ZŠ KOMENSKÉHO, TÝNEC N/SÁZAVOU

více »
autor: Jarda 
  MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY 2016 19. 11. 2016  

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V TAEKWON-DO ITF 2016

V Brně v městské sportovní hale Vodova, proběhlo ve dnech 12. – 13. listopadu 2016 MČR v Taekwon-do ITF.

Přihlášeno bylo 491 závodníků z 28 škol. Naše výprava dorazila s 11 závodníky.

Sobotní závodní den začal nejprve juniory. Tam jsme měli dva závodníky. Honzu Belovického a Pavlu Hvězdovou. Honza nastoupil ve třech disciplínách – v technických sestavách, sportovním boji a speciálních technikách. Ve sportovním boji, disciplíně kde teprve sbírá zkušenosti, se Honzovi podařilo v kategorii do 51kg dostat až do finále a nakonec získat stříbrnou medaili.

Pavla Hvězdová byla nominována ve dvou disciplínách – v technických sestavách a silovém přerážení. Sebevědomým výkonem, který se kolo od kola zlepšoval, postoupila Pavla až do semifinále. Nakonec se mohla pyšnit bronzovou medailí.

Po obědě se konečně dočkali i žáci. Začalo se tradičně sestavami. Kategorie byly velmi slušně obsazené. Na ringu č. 1 se dařilo Elišce Vedrové a Veronice Havlíčkové. Ve velmi nabité kategorii žákyň 4. – 3. kup (modrý a modročervený pásek) 31 závodnic, se obě naše děvčata probojovala až na bronzové příčky a to Elišce do finále stačil pouze jeden hlas. Prohrála 3:2. Nejvíce úspěšný byl tentokrát Marek Cholenský mezi žáky 5. – 6. kup (zelený a zelenomodrý pásky). Dětí v této skupině bylo tolik, že se musely rozdělit na dva ringy. Marek cvičil moc hezky od první sestavy. Úspěšně prošel až do finále, ani tam nezaváhal a zaslouženě vyhrál první místo.

Elišku Vedrovou čekala ještě jedna disciplína. Sportovní boj do 44kg. Do boje šla s velkým srdcem a prošla až do semifinále. V boji o postup do finále se skóre stále otáčelo do poslední vteřinky. Naneštěstí Eliška v úplném závěru boje špatně došlápla a pohmoždila si koleno a nemohla tak zvrátit konec zápasu ve svůj prospěch a obsadila třetí místo.

Děti si mohly konečně oddychnout, převzít medaile a vyrazit na cestu domů.

Seniorské klání začalo v neděli ráno. V této věkové kategorii jsme byly za náš oddíl dvě závodnice, já a Veronika Kokášová. Obě jsme byly nominované ve sportovním boji v kategorii nad 69kg. Naštěstí jsme byly nasazené v pavouku na opačných stranách a tak jsme se mohly potkat až ve finále. Obě jsme v základních kolech zabojovaly a nakonec se proti sobě opět ve finále postavily. Ač je Koki velmi šikovná závodnice, bohužel zatím nemá ty zkušenosti, které by jí dopomohly k vítězství a tak si tentokrát musela převzít medaili stříbrnou. Pevně však věřím, že na příštím MČR to už bude medaile zlatá.

Koki si mohla spravit chuť při její nejlepší disciplíně, na speciálních přerážecích technikách. Podařilo se jí dát všechny techniky a musela se tak rozeskakovat s ještě jednou závodnicí. První vybranou techniku skočila obě děvčata. Vylosovala se tedy další a tu se bohužel Kokině nepodařilo úspěšně překonat. Získala už v pořadí druhou stříbrnou medaili. Předvedla krásný výkon a hlavně stále dokazuje, že jí to skáče :-)

Ze závodů jsme si odvezli spoustu krásných zážitků, ale hlavně nám to přineslo ponaučení do dalšího cvičení. Nyní záleží jen na nás samotných, jak využijeme toho, co nám dopomohlo k výhrám nad našimi soupeři, a poučíme se z chyb.

Seznam našich závodníků: Cholenský Petr, Cholenská Anna, Cholenský Marek, Havlíčková Veronika, Vedrová Eliška, Havlíčková Tereza, Fišer Tomáš, Belovický Jan, Hvězdová Pavla, Kokášová Veronika, Vomáčková Věra

Děkuji všem především za nasazení a medailistům moc, moc gratuluji:-)

Věra Vomáčková

více »
autor: Jarda 
  Nábor nových členů 05. 09. 2016  

Praha 5, ZŠ Weberova, ponděí 12.9.2016 od 17.30 -18.30h.

Praha 5, ZŠ Weberova, středa 14.9.2016 od 17.00 - 18.00h.

Týnec n/Sázavou, ZŠ Benešovská, úterý 6.9.2016 od 17.00 - 18.00h.

Týnec n/Sázavou, ZŠ Komenského, čtvrtek 8.9.2016 od 15.30 - 16.30.00h.

více »
autor: Jarda 
  TÝNECKÉ TULLENÍ 2016 07. 08. 2016  

TÝNECKÉ TULLENÍ

Dne 18. 6. 2016 se ve velké tělocvičně ZŠ v Týnci nad Sázavou, ul. Komenského uskutečnil již 4. ročník závodů v technických sestavách (tull) pod názvem TÝNECKÉ TULLENÍ 2016. Na naši soutěž přijelo celkem 120 taekwondistů ze sedmi pozvaných oddílů. Vloni se zúčastnilo 79 závodníků ze čtyř oddílů. Tato soutěž začíná být stále oblíbenější a organizátorům se hlásí stále více oddílů, které by se chtěly zúčastnit se svými závodníky této soutěže. Díky finančním a materiálním příspěvkům ze strany rodičů a organizací jsme schopni každý rok potěšit drobnými cenami a dárky všechny děti bez ohledu na umístění v soutěži.

Organizátoři soutěže se sešli v 8.00 hodin a začali s přípravou. Od 9.00 hodin začala registrace a krátce po 10.00 hodině začali soutěžit ti nejmladší s nejnižšími technickými stupni. U nás si mohou své umění vyzkoušet i ti, kteří ještě nevykonali žádnou zkoušku v taekwondu, ale umí již zacvičit první sestavy. Pro tyto děti je soutěž hodně obtížná. Poprvé mají před sebou porotu rozhodčích a k tomu plnou tělocvičnu diváků. Zvládly to všichni skvěle a doufáme, že se jim díky této zkušenosti bude lépe cvičit na prvních zkouškách.

Ve 12 hodin byla ukončena první část soutěže a nejmladší taekwondisté s technickým stupněm 10.kup (bílý pásek) až 7.kup (žlutozelený pásek) mohly po obdržení drobných dárečků odejít domů. Pro rozhodčí, kteří velkou měrou přispěli k hladkému chodu první části soutěže, byl připraven oběd. Ten nám s dalším občerstvení připravili rodiče našich svěřenců a za to jim právem patří velký dík.

Mezi tím se tělocvična přestavěla ze dvou soutěžních ringů na tři a mohlo se pokračovat. Novými kategoriemi kromě tradičních žákovských a juniorských, byli kategorie rodičů a trenérů. Celkem se nám sešlo 12 odvážných rodičů a 5 trenérů, kteří si ve čtyřech samostatných skupinách vyzkoušeli své dovednosti. Na žádné jiné soutěži v českém svazu Taekwon-do není soutěž trenérů ani rodičů. Hlavně u trenérů mohli ostatní soutěžící vidět, že trenér není jen osoba, která je jen trénuje. Tyto kategorie byly po kategoriích nejmenších nejsledovanější na této soutěži. Přispělo k tomu i to, že čtyři z pěti trenérů, kteří v této kategorii soutěžili, byli v minulosti nebo jsou úspěšnými reprezentanty na ME a MS. Po těchto kategoriích následovali soutěže zelených, modrých a červených pásků v žákovských a juniorských kategoriích.

Díky dobré organizaci závodů a neúnavné práci všech rozhodčích, jsme před třetí hodinou ocenili poslední závodníky, předali jsme dárky všem, kteří se podíleli na této soutěži, a skončilo se podle plánu.

Každým rokem jsou nám velkou oporou rodiče i prarodiče dětí a dovolím si říct, že bez jejich pomoci by soutěž byla organizačně daleko náročnější.

I letos bychom chtěli poděkovat městu Týnci nad Sázavou za podporu naší soutěže.

Závěrem bych ráda podotkla, že v této atmosféře je pro náš oddíl radost pořádat závody a po ukončení soutěže jsme zkonstatovali, že se již těšíme na příští ročník Týneckého tullení.

více »
autor: Jarda 
  SONKAL OPEN 2016 10. 06. 2016  

SONKAL OPEN 2016

Jako každý rok, tak i letos jsme se zúčastnili závodů SONKAL OPEN na ZŠ Petřiny jih. Závody proběhly 28. 5. 2016 a to za velmi slušného obsazení jak soutěžících, tak rozhodčích.

Na závody přijelo 22 škol, z čehož jedna byla ze Slovenska. Sešlo se 195 závodníků, a jelikož byly umožněny dvojité starty ve vyšších věkových kategoriích, počet soutěžících tak v jednotlivých disciplínách velice vzrostl.

Závodilo se v technických sestavách a sportovním boji v kategorii žáků, juniorů a seniorů.

Naší školu reprezentovalo 11 soutěžících:

Za žáky/ně – Cholenská Anna, Vedrová Eliška, Salátek Petr, Hak Lukáš, Fišer Tomáš, Havlíčková Tereza, Havlíčková Veronika, Franek Antonín, Hak Ladislav a Jerhot Adam.

Za juniory/rky – Anna Marie Jabčanková a Jan Belovický.

Závodilo se způsobem každý s každým, a tak byla každá medaile hodně zasloužená. V případě velkého počtu soutěžících v jedné kategorii, bylo vytvořeno více skupin a vítězové skupin postoupili do finálových zápasů.

Ne všem se start ve svých kategoriích podařil, přes to se některým našim bojovníkům medaile na krku houpala.

Nejprve si v žákovské kategorii sestav vybojovali medaile: Cholenská Anna 3. místo zelené pásky, Havlíčková Veronika 3. místo modré pásky a benjamínek Franek Antonín 3. místo žluté pásky.

Následně v juniorské kategorii sestav: Vedrová Eliška 2. místo modré pásky a Jan Belovický, který nejprve zvítězil ve své juniorské kategorii modrých pásků a v zápětí si došel ještě pro stříbro mezi seniory opět modré pásky.

Na závěr soutěžního dne se rozjely sportovní boje. V této disciplíně jsme tentokrát přijeli s úplnými začátečníky. Jejich odhodlání bylo úžasné, ale bohužel prozatímní nezkušenost byla zřejmá. Musím, ale s velkou radostí dodat, že i tak jsme si nějakou tu medaili odvezli. V žácích ve váhové kategorii do 50kg si statečně zabojoval Fišer Tomáš a k němu se hned přidal i Hak Ladislav ve váhové kategorii nad 50kg a oba si zaslouženě došli pro stříbrnou medaili.

Teď už nás čekají poslední závody, a to 18. června 2016 v Týnci nad Sázavou v tělocvičně ZŠ Komenského, které pořádá náš oddíl Škola TKD Hwa-Rang.

Závěrem bych ráda poděkovala všem našim závodníkům za předvedený výkon a jejich rodičům, za úžasnou podporu.

Autor: Vomáčková Věra - trenérka

více »
autor: Jarda 
  MISTROVSTVÍ EVROPY 2016 01. 05. 2016  

MISTROVSTVÍ EVROPY V TAEKWON-DO ITF

11. – 17. 4. 2016 Soluň Řecko

22. juniorské, 31. seniorské, 8. veteránské a 6. žákovské ME

Členky našeho oddílu, které jsou v české reprezentaci, se po několikerém soustředění nominovaly na ME v Řecku. Juniorka Pavla Hvězdová získala nominaci v matsogi -58kg (sportovní boj) + tým, Veronika Kokášová tki (speciální přerážecí techniky), matsogi -75kg + tým, Věra Vomáčková tul (sestavy) IV. Dan, wirok (silové přerážecí techniky) + tým.

Všichni tři spolu s ostatními 41závodníky české národní reprezentace odcestovali v pondělí ráno z letiště Václava Havla. S jedním přestupem v Bělehradu se konečně dostali na Soluňské letiště, kde už na ně čekal autobus, který je odvezl do již známého hotelu Capsis. Po registraci a vážení se konečně dostala výprava na vysněné pokoje.

Úterý a středa byly ještě volné dny a tak se lehce trénovalo u Soluňského přístavu. Ve středu večer přinesli trenéři k nahlédnutí rozlosování v kategoriích. Někteří měli větší, jiní menší radost ze svých „pavouků“. Po krátké poradě se svými trenéry se šlo spát.

Napětí stoupalo. Už ve čtvrtek ráno se technickými sestavami naplno rozjel evropský šampionát v řecké Soluni. Česká reprezentace se chystala bojovat zhruba se sedmi sty taekwondisty z 31 států v dobré formě.

Začínalo se v individuálních sestavách, kde se jako první představila Věra Vomáčková. Její kategorie byla zahájena o hodinu dříve, než bylo původně v plánu a také na úplně jiném ringu, než měla závodit. Naštěstí již byla převlečena a připravena v hale a tak jen seběhla na svůj ring. Nebyl ani čas na velkou nervozitu. Snad i právě proto se jí splnilo něco krásného a vybojovala v sestavách IV. Danu zlatou medaili.

Další v pořadí začala své soutěžní klání Pavla Hvězdová v týmových sestavách. To je jedna z nejtěžších disciplín. Cvičí 5lidí najednou s choreografií a sebemenší chyba kohokoli může být a většinou je osudná. Bohužel si juniorky letos tuto chybu vybraly hned v prvním kole a cesta za medailí skončila. Náladu si spravily alespoň v neděli v týmovém boji, kde si spolu s naší Pavlou udolaly bronzovou medaili.

V pátek a v sobotu byly na pořadu všechny váhové kategorie ve sportovním boji. Představila se i naše děvčata Pavla a Veronika. Bohužel ani jedna nestačila na své soupeřky a v této disciplíně skončily bez medaile.

Poslední nedělní den byl velice úspěšný pro Veroniku Kokášovou, která nejprve ve speciálních přerážecích technikách s přehledem překonala nominační techniku a pak doskákala zbylé čtyři techniky bez sebemenšího zaváhání a zlato už jí nikdo vzít nemohl. Tečkou v nedělním klání bylo silové přerážení týmů. Věra Vomáčková a Veronika Kokášová spolu s ostatními členkami týmu zabojovaly a dobouchaly se až ke stříbrné medaili.

Na tomto ME Česká národní reprezentace posbírala celkem 14zlatých, 13stříbrných a 14bronzových medailí. V pořadí států si naše výprava polepšila o jednu příčku oproti loňskému roku. Letos jsme zůstali těsně pod stupni vítězů za pořádajícím Řeckem. Ti měli počet zlatých medailí stejný, ale byli úspěšnější ve stříbrech. V samostatném pořadí seniorů a juniorů čeští bojovníci brali třetí místa. Veteráni dokonce byli nejúspěšnější.

Našim třem děvčatům patří velká gratulace a poděkování za skvělou reprezentaci státu i našeho oddílu TKD HWA-RANG.

více »
autor: Jarda 
Přihlášení
Přihlašovací jméno:
Heslo:

Registrace

Potíže?

Zapomenuté heslo?


Taekwon-do ITF  ·  Hwa-Rang  ·  Praha  ·  Týnec nad Sázavou