Hwa-Rang International Takwon-do Federation
ENGLISH VERSION (anglická verze stránek) Dnes je pátek, 1. března 2024
nepřihlášený uživatel — registrace
MENU
WEB
Poslední aktualizace:
07. 09. 2022   10:46

Taekwon-do ITF

 
  15. mistrovství světa seniorů 22. 05. 2007  

Od 26.4. - 29.4. 2007 se ve slovinském Bledu uskutečnilo již 15. mistrovství světa seniorů, kterého se zúčastnilo 67 států světa. Česká reprezentace si s sebou vezla 25 závodníků, z nichž tři děvčata byla ze školy Hwa-rang. Byla to:

Petra Tošnarová II.dan

Ilona Hambergerová II.dan

Věra Khunová III.dan

Všechny jsou členkami reprezentace již hezkou řádku let.

Před samotnými závody proběhlo několik soustředění v Brandýse nad Labem, kde se sestavovaly nominace do daných kategorií.

Petra se nominovala na matsogi do 69kg, tul II.dan a v týmu na wirok, tul, matsogi a tki.

Ilona se nominovala na matsogi do 75kg, tki a v týmu na wirok, matsogi, tki a sebeobranu.

Věra se nominovala na matsogi do 57kg, tul III.dan, wirok a v týmu na tul, matsogi a wirok.

Závody začaly ve čtvrtek disciplínou tul jednotlivci. Bohužel hned při první sestavě si Petra vážně poranila koleno a musela odstoupit. Později se ukázalo, že zranění je natolik vážné, že jí neumožňuje ani další účast v ostatních disciplínách. Petra byla velkou kandidátkou jak na umístění v sestavách, tak i v boji. Nebojím se říci, že při jejích kvalitách mohla dosáhnout až na příčku nejvyšší. Ale v tento moment bylo jasné, že týmové sestavy , které byly na programu hned ten den odpoledne, cvičit nemůže. Proto se začalo improvizovat a zraněnou Petru nahradila Ilona. Je nutné podotknout, že k Ilonině vytíženosti nebylo na soustředění mnoho času na secvičování, a tak se Ilona během několika málo hodin musela naučit veškerou choreografii, nástupy a načasování daných technik v tulech. Světe div se, Ilona a všichni ostatní zabodovaly. Získaly bronz a vypadly až s favorizovanou Koreou. Poprvé v historii ovšem prohrály 4:1 na rozhodčí a ne jako vždy všechny státy versus Korea 0:5.

Věra, ač není tul její silná stránka, se probojovala do nedělního semifinále, kde podlehla ruské závodnici s těsným výsledkem 3:2 po oblíbené povinné sestavě Ju-che.

V pátek začaly boje jednotlivců. Věra zdolala všechny soupeřky a byla zase v nedělním semifinále. Naneštěstí v něm svou neukázněností podlehla chorvatské závodnici, která nakonec vystoupala na příčku nejvyšší. Naší Iloně v boji moc štěstí nepřálo, a tak skončila bez medaile. Vynahradila si to však v disciplíně tki, kdy dosáhla svého největšího úspěchu a přes velký počet závodnic a vysokou náročnost nových kopacích technik si vyskákala zlatou medaili. Byl to opravdu velký a zasloužený úspěch. V sebeobraně s Michalem Kindlem a Zdeňkem Adamojurkou pak posloupili do finále mezi 6 nejlepších týmů, ale bohužel skončili stupínek před medailí.

V týmovém boji se nám podařilo získat opět bronz a ve tki týmu velice chyběla Petra, a tak tentokrát nebyla medaile žádná.

Věra měla na programu ještě wirok. Z pěti technik přerazila čtyři. Více se podařilo dát pouze dvoum závodnicím, a tak si odvezla další bronz, v pořadí už třetí z individuálních disciplín. Poslední byl na programu wirok týmů. Tam na česká děvčata už nikdo nestačil a konečně si zaslouženě mohly vyslechnout českou hymnu.

Petře a Iloně za svou osobu moc děkuji a gratuluji k dosavadním úspěchům.

Tak dopadlo poslední MS seniorů v podání školy Hwa-rang. Na závěr chci poděkovat Jardovi Vomáčkovi. Za všechny úspěchy vděčím jen jemu.

Zpracovala Věra Khunová

autor: Věra Khunová 
zpět na seznam aktualit
Přihlášení
Přihlašovací jméno:
Heslo:

Registrace

Potíže?

Zapomenuté heslo?


Taekwon-do ITF  ·  Hwa-Rang  ·  Praha  ·  Týnec nad Sázavou